• تهران، تهرانپارس، خیابان 196 غربی، خیابان آهنی آمینه، نبش 194 ، پلاک 48 ، واحد 2

کفپوش اپوکسی

کفپوش اپوکسی یا به عبارت دیگر اپوکساید یک رزین گرما سخت است . اپوکسی  را  دو ماده شیمیایی متفاوت از هم تشکیل میدهد که مواد تشکیل دهنده کفپوش اپوکسی را با نام رزین و سخت کننده می توان یاد کرد و از طریق فعل و انفعالات ( واکنش شیمیایی  ) در درجه حرارت محیط به یک ترکیب بزرگتر ، سخت ، چسبنده و بسیار مقاوم تبدیل می کند.
کفپوش اپوکسی علاوه بر جنبه تزئینی بسیار زیبا و جنبه بهداشتی هم دارد . قابلیت چسبندگی بر روی سطوحی فلزی و سطوحی بتنی دارد  و دارای مقاومت بسیار خوب مکانیکی است و نیز دارای مقاومتی منحصر به فرد در برابر خوردگی ، مواد شیمیایی ، اسیدها ، قلیاها ، گازوئیل ، آب و روغن ها دارد.
ساختار شیمیایی کفپوش اپوکسی اجازه این را می دهد که بسپارهای مختلفی با خواص گوناگون تولید کرد. برخی از خواص کفپوش اپوکسی را می توان تغییر داد . به طور مثال می توان گفت  این محصول از نقره پر شده  است و  همانطور که میدانید نقره دارای رسانایی الکتریکی بالایی است  و  به همین دلیل معمولاً  عایق  الکتریکی نیز به شمار می رود. که دارای خاصیتی نارسانایی و رسانایی هستند، مقاومت بالایی در  برابر گرما دارند. به موجب داشتن مقاومت الکترونیکی بالا در صنعت الکترونیک کاربرد بسیاری دارند.

کفپوش صنعتی

کفپوش اپوکسی آنتی استاتیک که بر پایه سخت کننده ای ویژه و رزین  اپوکسی  به همراه  افزودنی های خاص فرموله می شود و همچنین توانایی هدایت الکتریکی انتقال دادن جریان الکتریسیته ساکن را دارد و به خاطر همین است که به کفپوش ضد جرقه شهرت دارد . با توجه به این مسئله که الکتریسیته ساکن باعث مشکلات  بزرگی میشود  به  طور مثال در اثر تردد بسیار و مالش و سایش در صنایع مختلف موجب انفجار و جرقه می شود و خسارات بسیار زیادی را به بار می آورد، استفاده از کفپوش اپوکسی آنتی استاتیک بسیار الزامی میباشد .

 

کاربرد اپوکسی آنتی استاتیک 
تجهیزات  الکترونیکی  ، محیط های آزمایشگاهی  ، ایستگاه های مخابراتی و کامپیوتری  و الکترونیک  و علاوه بر آن سایر اماکن با بار ترافیکی سنگین ، در اتاق های مراکز مخابراتی ،  در اتاق های محتوای تجهیزات برقی ، در کارخانه هایی که با مواد قابل احتراق سر و کار دارند ، در کلین روم ها ، در آزمایشگاه های الکترونیک و اندازه گیری دقیق ، در اتاق های مرکز کنترل ، در صنایع الکترونیکی ، مخابراتی ، رنگ سازی ، خودروسازی ، پتروشیمی ، دارویی و بیمارستانی ، نظامی ، در صنایع حساس به بار الکتریسیته ، در اتاق های اختلاط رنگ ، انبار های مواد اشتعال زا.

کفپوش اپوکسی گرانیت

کفپوش اپوکسی گرانیت در برابر سایش، خش و همچنین ضد لغزندگی  مقاوم است و همانند کفپوش اپوکسی آنتی استاتیک دارای سطحی یک پارچه و شیشه‌ ای می باشد  . تمامی کفپوش های اپوکسی ازجمله کفپوش اپوکسی گرانیت بر پایه رزین اپوکسی  با ضخامتی ۱ الی ۳ میلیمتر با طرح های مختلف اجرا می گردد.
کفپوش اپوکسی گرانیت از چند لایه تشکیل شده که شامل ، یک لایه پرایمر و بعد از آن یک لایه رنگ دلخواه به همراه پرک پلیمری و پس از خشک شدن کفپوش اپوکسی و هم تراز کردن سطح ، یک لایه رزین شفاف و ضد سایش‌ ایجاد میشود.
کفپوش اپوکسی گرانیت جایگزینی مناسب برای کفپوش PVC و پارکت ، سنگ ، سرامیک و حتی سنگ گرانیت می باشد . کفپوش اپوکسی گرانیت  به صورت یکپارچه  و مایع و از جنس رزین اپوکسی می باشد که بر روی سطوح مختلفی قابل اجرا می باشد.

 

کاربرد اپوکسی گرانیت
مراکز تجاری و خرید ، مجتمع های مسکونی ، مراکز  بهداشتی ، اماکن توریستی و هتل ها ، رستوران ها ، سطوح غذایی و لبنیاتی ، استخرها بیمارستانها و مراکز آزمایشگاهی‌ ، سالن های پذیرایی ، پارکینگ ها ، سالن های تئاتر و سینما ، سالن های ورزشی ، رختکن ها و بسیاری از محیط های دیگر کفپوش‌ اپوکسی قابل اجرا می باشد.

کفپوش بیمارستانی

کفپوش اپوکسی ضد اسید  بر  پایه  هاردنر سیکلو  آلیفاتیک  پلی آمین  و  رزین  اپوکسی  بیسفنول نووالاک  می باشد  که  در  ساختار  این نوع محصول از رقیق کننده و حلالی غیر واکنش گرا استفاده نشده و به همین دلیل است که ساختار پلیمری کفپوش اپوکسی ضد اسید پس از واکنش کاملاً ثابت باقی مانده و خصوصیات  شیمیایی  این محصول دچار کاهش خواص نمی شود.

 

کاربرد اپوکسی ضد اسید
سطوح مراکز صنعتی که‌ در مجاورت قلیاهای قوی و اسید ها قرار دارند ،  سطوح مراکز صنعتی که در مجاورت مواد شیمیایی با درجه حرارت بالا  قرار دارند ، سطوح  مراکز صنعتی که در مجاورت عوامل آلوده کننده  هسته ای قرار دارند  ، سالن های شربت سازی در  داروسازی ها کارخانجات تولید مواد شیمیایی ، آزمایشگاه ها ، باطریخانه ها

کفپوش اپوکسی دکوراتیو

در سال های گذشته  کفپوشهای خانگی تنوع زیادی نداشته  و بسیاری از آن ها از سنگ برای پوشش سطح خانه ها استفاده می کردند  ولی با مرور  زمان شیوه هایی نوین برای کفپوشهای منازل  در  ساخت  و ساز متداول شده به طوری که الان خانواده ها ، توانایی این را دارند که  با سلیقه خود و متناسب با فضای منزل خود ، کفپوشهای منزل و یا محل کار خود را عوض کرده یا تغییر دهند.
ساختار شیمیایی کفپوشهای  اپوکسی این اجازه  را  داده  که  بسپار های زیادی  با  خواص مختلف  و  فوق العاده  تولید گردد . مصرف کنندگانی که اصول نگهداری کفپوشهای اپوکسی را مورد توجه قرار دهند کفپوش اپوکسی دکوراتیو بیش از ۱۰ سال هم  نیازی  به  بازسازی سطح نخواهد داشت . کفپوش اپوکسی دکوراتیو ترکیبی از زیبایی و مقاومت فوق العاده که مورد نیاز شماست را ارائه میدهد. جنس این نوع کفپوش از رزین اپوکسی بوده  که  کاملاً  یکپارچه می باشد  و  در  هر  محلی  در طرح ها  و  رنگ های مختلف  قابلیت اجرا  را  دارد  و می توان با دکوراسیون منزل ست کرد . به دلیل این که کفپوش اپوکسی یکپارچه اجرا  می شود  از  رشد باکتری  و کپک جلوگیری میکند  و  همچنین  شست  و شوی کفپوش بسیار آسان می باشد.

 

کاربرد اپوکسی دکوراتیو
منازل ، سرویس های بهداشتی ، مهد کودک ها ، کلاسهای درس ، ادارات ، دفاتر ، آرایشگاه ها.

کفپوش اپوکسی سه بعدی

کفپوشهای اپوکسی سه بعدی جلوه ای تازه  به  محیط  داخلی خانه  شما می دهد . کفپوشهای سه بعدی  با  کمک گرفتن  از  چاپ سه بعدی که انجام میگیرد و همچنین رزین اپوکسی اجرایی می شود . این نوع کفپوشهای اپوکسی میتواند محیط داخلی خانه شما را متفاوت  از دیگران  و با جلوه فوق العاده نشان بدهد.  از هر پوششی برای کف مورد نظر خود استفاده میکنید ( چوب ، سرامیک ، لمینت ) توانایی مقابله با اپوکسی سه بعدی را ندارند.  جالب بودن این نوع کفپوشها این است  که از تصاویر زاویه دار یا همان  پرسپکتیو و با درنظر گرفتن لایه های نیمه شفاف زیادی استفاده میشود تا حس سه بعدی بودن منتقل شود .

 

کاربرد اپوکسی سه بعدی
 سرویس بهداشتی ، حمام ، سالن های پذیرایی ، اماکن مسکونی و تجاری ، مراکز بهداشتی مکان های توریستی ، هتل ها ، رستوران ها ، استخرها ،سالن های آمفی تئاتر ، سینماها