ترمزپله چیست ؟ ترمزپله کلمه رایج اما غلطی است که بجای کلمه ضدلغزنده پله استفاده میگردد ، در کل به هر محصولی که باعث جلوگیری از سرخوردن و لیز خوردن بر روی پله ها گردد و امنیت تردد را احیا نماید ضدلغزنده پله یا به اصطلاح ترمزپله می گویند.

ترمزپله ها باعث میشوند که در محیط هایی که در مواقع تردد امکان صدمه دیدن افراد کم سن و سال و مسن ترها میشود هرچه ایمن تر برقرار باشد.

ویژگیها و مزایای ترمزپله خوب

  • ضد سایش بودن آن ، یعنی در اثر تردد بالا تغییر ماهیت نداده و از بین نمی رود.
  • ضد رطوبت است ، یعنی در جاهایی که آب و رطوبت زیاد است تغییر شکل و ماهیت ندارد و از کیفیت آن کاسته نمیشود و رطوبت تاثیری بر روی آن ندارد.
  • جذب ندارد ، یعنی هیچ ماده ای را به خود جذب نمیکند و باعث آلودگی نمیشود.
  • مقاوم در برابر گرما و سرما ، در برابر گرما و سرما هیچ واکنش و تغییر شکلی نمیدهد و میتواند سالها گرما و سرما و نور خورشید را تحمل کند.
  • نسبت به مواد شوینده ، اسیدها و بازها مقاوم است ، یعنی میتوان آن را با محصولات شوینده شست و با مواد اسیدی و بازها که اغلب مواد شوینده هستند هیچ مشکلی ندارد ، میتوان اعلام نمود که ریختن مواد غیر معمول مثل بنزین ، نفت ، اسید سیتریک ، مواد روغنی و … هیچ تاثیر مخربی روی محصول نداشته باشد.
  • ضریب انبساطی قابل قبول دارد ، یعنی در دماهای مختلف ابعاد تغییر نمیکند .
  • آسان نصب باشد ، یعنی به راحتی نصب شوند و در صورتی که نیاز به برداشتن باشد بدون هیچ اثری میتوان محصول اجرا شده را برداشت .
  • زیر سازی اختصاصی نمیخواهد ، برای اجرای آن هیچگونه تغییری بر روی سطوح زیرین ( سوراخ کردن ، شیار دادن ، پیچ کردن و یا کندن ) انجام نمیشود.
Anti Slip

ترمز پله

ترمز پله ها را در کجا میتوان استفاده نمود ؟

ترمزپله ها را میتوان در اماکن دولتی ، بیمارستان ها ، مدارس ، مراکز خرید ، فرودگاه ها ، کارخانه ها ، منازل مسکونی ،  استخرها ،  رستوران ها ، سوپر مارکت ها ، ورودی ساختمانهای مسکونی ، پله های اضطراری ، مراکز نگهداری سالمندان ، مهدکودک ها ، آشپزخانه های صنعتی ، سالن های ورزشی و به طور خلاصه هرجا که لغزندگی وجود دارد استفاده از محصولات ترمزپله  پیشنهاد می گردد.

انواع ترمزپله

Anti Slip

ترمز پله

انواع ترمزپله ها از نظر کیفیت و قیمت از کم به زیاد به شرح ذیل می باشد.

ترمز پله کاغذی : کاغذهای سنباده پشت چسب داری هستند که بصورت نواری بر روی پله ها نصب میشوند ( برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ترمز پله کاغذی کلیک کنید )

ترمز پله لاستیکی : نوارهای لاستیکی از جنس PVC هستند که بر روی آنها شیارهای مختلفی طراحی گردیده است و بصورت نواری اجرا گردیده و اصولاً از چسب های PVC برای اتصال به پله ها برای زیر کار استفاده میشود ( برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ترمز پله لاستیکی کلیک کنید )

ترمز پله آلومینیومی : این محصولات در دو نوع موجود می باشد . هر دو مدل این محصول حالت ۹۰ درجه دارد که مدل اول بدون روکش لاستیکی می باشد که به اسطلاح نبشی آلومینیومی می گویند. و مدل دوم آن که همراه با نوارهای لاستیکی بر روی سطح خود دارند و با رنگهای مختلف تولید میشوند.که به آنها ترمزپله آلومینیومی گفته میشود که اصولاً برای نصب علاوه بر چسب برای زیر کار خود محصول به سطح زیرین پیچ میشود. ( برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ترمز پله آلومینیومی کلیک کنید )

ترمز پله سیلیسی : این نوع ترمزپله ها از دانه های سیلیس و رنگهای اپوکسی و روکش های آن تولید شده و هم بصورت چسبدار و هم بدون چسب ابعاد های مختلف تولید می گردد و ساختاری شبیه به تجمع سنگ دانه های رنگ شده دارد. ( برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ترمز پله سیلیسی کلیک کنید )

ترمز پله مگاترد : ترمزپله مگاترد از مواد کانی سخت شده همراه با فرآوری مواد مگاپوکسی و فرآیند تولید و تجمیع در کوره حرارتی با مواد سخت نانو تولید می گردد که علاوه بر ضد آب و ضد سایش بودن ، مقاومت بسیار بالایی نسبت به سایش و ضریب انبساطی قابل قبول و ماندگاری بالا به علت تغییر شکل و ماهیت ندادن دارد. ( برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ترمز پله مگاترد کلیک کنید )

 

شما عزیزان می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر و همچنین مشاوره های رایگان با کارشناسان ما در شرکت عمران تجارت دانا تماس گرفته و موضوعات خود را با ما در میان بگذارید. یکی از خدماتی که شرکت عمران تجارت دانا را از سایر شرکتها متمایز میکند این است که کارشناسان و مشاوران این شرکت بصورت کاملا رایگان در محل پروژه شما حاضر می شوند و شما بدون اینکه هزینه ای پرداخت کنید مشاوره اختصاصی دریافت میکنید و از نقطه نظرات و همچنین پیشنهادهای کارشناسان این مجموعه برخوردار خواهید شد.  

تهران، تهرانپارس، خیابان ۱۹۶ غربی، خیابان آهنی آمینه، نبش ۱۹۴ ، پلاک ۴۸ ، واحد ۲

۷۷۷۲۷۸۱۰ – ۷۷۷۲۷۶۶۱ – ۷۷۸۷۵۰۱۲

info@omrantd.com